ESOGÜSEM
ESKİŞEHİR OSMANGAZİ ÜNİVERSİTESİ
SÜREKLİ EĞİTİM MERKEZİ

Ara
Close this search box.
Ara
Close this search box.
Ara
Close this search box.

Uzlaştırmacı Yenileme Eğitimleri

Eğitimin Adı

Uzlaştırmacı Yenileme Eğitimleri

Eğitimin Amacı

05.08.2017 tarihli ve 30145 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Ceza Muhakemesinde Uzlaştırma Yönetmeliğinin 50 nci maddesinin altıncı fıkrasına göre; uzlaştırmacılara, uzlaştırmacı eğitim izni verilen kuruluşlarca teorik ve uygulamalı, toplam sekiz ders saatinden az olmamak üzere iki yılda en az bir defa yenileme eğitimi verilmektedir. Uzlaştırmacıların iki yılda bir verilen bu eğitime katılmaları zorunluluğu bulunmaktadır.2022 yılı uzlaştırmacı yenileme eğitimlerinin 31 Mart 2022 tarihinde başlatılmasına ve 30 Eylül 2022 tarihinde bitirilmesine karar verilmiştir. Bu kapsamda uzlaştırmacı yenileme eğitimleri 6 aylık süre içinde tamamlanacaktır.
Yenileme eğitimi ile uzlaştırmacıların, uzlaştırma süreciyle ilgili son mevzuat değişikliklerini öğrenmesi ve mevcut bilgisini pekiştirmesi amaçlanmaktadır

Eğitimin İçeriği

 • Uzlaştırma Kurumuna İlişkin Mevzuat Değişiklikleri ve Yargı Kararlarının Değerlendirilmesi -1.saat
 • Uzlaştırma Sürecinde Tarafların Bilgilendirilmesi ve Uzlaşma Teklifi Sırasında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar-2. saat
 • Müzakere ve Sonrasında Uygulamada Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar-3. saat
 • Uzlaşma Teklifine Davet ve Uzlaşma Teklifi Sırasında İletişim- 4. saat
 • Uzlaştırma Müzakereleri Sırasında İletişim-5. saat
 • Uygulama I-6. saat
 • Uygulama II-7. saat
 • Uygulama III-8. saat

Kimler İçin

Uzlaştırmacı yenileme eğitimine 11 Mart 2018 tarihli 2018 Adalet Bakanlığı Uzlaştırmacı Sınavında başarılı olup, uzlaştırmacı siciline kayıt olanlar ile yine bu sınavda başarılı olup, sicile kayıt başvurusunda bulunmayan ancak Ceza Muhakemesinde Uzlaştırma Yönetmeliğinin 48 inci maddesine göre sicile kayıt şartlarını taşıyan kişiler başvurabilecektir.
(NOT: 2021 Adalet Bakanlığı Uzlaştırmacı Sınavı ve 2021 Adalet Bakanlığı Uzlaştırmacı Ek Sınavında başarılı olanlar süreyi doldurmadıkları için yenileme eğitimine katılmayacaklardır.)

Kapsam ve Yasal Dayanak

Ceza Muhakemesinde Uzlaştırma Yönetmeliği (R.G. 05.08.2017 tarihli ve 30145 sayılı)

Eğitim İçin Gerekli Belgeler

Uzlaştırmacı Belgesi (Adalet Bakanlığı siciline kayıtlı olduğuna dair)

Belge Açıklaması

Uzlaştırmacılar, yenileme eğitimi bitiminden sonra http://eyosis.net/AnketKatil.aspx internet adresi üzerinden eğitim ve uzlaştırma sürecine ilişkin bir anket formu dolduracaklardır.
Eğitimi tamamlayan katılımcılar, katılım belgesini, anket formunu doldurduktan sonra,sistemden kendileri alacaktır. Bu nedenle eğitim kuruluşları tarafından katılımcılara ayrıca bir katılım belgesi verilmeyecektir.

Ödeme Şekli

1) Banka hesabına Havale/EFT
2) Kredi kartıyla tüm kartlara tek çekim

Ek Bilgi

Eğitime katılanların, belgeye dayalı ve kabul edilebilir haklı bir mazeretleri olmadıkça verilen ders ve çalışmalara katılımlarının zorunlu olduğu, katılımcıların en fazla bir ders saati devamsızlık yapabileceği, kabul edilebilir haklı bir mazereti bulunmaksızın bir ders saatinden fazla eğitime devam etmeyenlerin, eğitim programıyla ilişiği kesilecektir.

Eğitim Türü

Örgün Eğitim

Eğitim Süresi

8 Saat

Eğitim Ücreti

300₺ (KDV Dahil)

Eğitim Yeri

ESOGÜSEM

Bilgi Almak İstiyorum

  Ön Başvuru Formu

  Eksik bilgi girilmesi halinde kayıt işleminiz gerçekleşmez. (*) ile işaretli tüm alanlar doldurulması gereken zorunlu alanlardır.

  1. TC Kimlik No (*)
  2. Ad (*)
  3. Soyad (*)
  4. Doğum Tarihi (*)
  5. Cinsiyet (*)
  6. Mezuniyet Durumu
  7. Meslek
  8. Uzlaştırmacı Sicil Numarası (*)
  9. E-posta Adresi (*)
  10. Mobil Telefon No (*)
  11. Eklemek İstedikleriniz
  12. Aydınlatma Metnini Okudum ve Anladım.
  13. Üniversite ve eğitim programlarını tanıtmak amacıyla katılımcı olarak bana ait görsel ve işitsel kayıtlarımın http://esogusem.ogu.edu.tr ve www.ogu.edu.tr internet adreslerinde ve üniversite ile Sürekli Eğitim Merkezi’nin sosyal medya hesaplarında yayınlanmasına

   Açık rıza veriyorumAçık rıza vermiyorum
  14. Güvenlik Sorusu (*)