ESOGÜSEM
ESKİŞEHİR OSMANGAZİ ÜNİVERSİTESİ
SÜREKLİ EĞİTİM MERKEZİ

Ara
Close this search box.
Ara
Close this search box.
Ara
Close this search box.

MEB YLSY Bursiyerlerine IELTS (International English Language Testing System) Hazırlık Eğitimi

Eğitimin Adı

MEB YLSY Bursiyerlerine IELTS (International English Language Testing System) Hazırlık Eğitimi

Eğitimin Amacı

IELTS (International English Language Testing System), Uluslararası İngilizce Dil Yeterlilik Sınavı, İngilizce’nin kullanıldığı ortamlarda öğrenim görmek veya çalışmak isteyen kişilerin İngilizce dil yeterliliğini belirlemek üzere tüm dünyada uygulanan ve en çok tercih edilen İngilizce dil sınavıdır. Açılan eğitim yurt dışında eğitim almak ya da çalışmak isteyenlerin İngilizce dil seviyelerini geliştirmelerini amaçlamaktadır.

Eğitimin İçeriği

IELTS, dört dil becerisini (dinleme, okuma, yazma ve konuşma) kapsayan görev tabanlı bir sınavdır. IELTS adayları, sınavın dört bileşeni için ayrı not alırlar. Bu notların ortalaması genel sınav notunu oluşturur. Bileşenlerin her biri, belirli bir beceri üzerine yoğunlaşmak için özenle tasarlanmıştır. Bu doğrultuda IELTS eğitimlerimiz katılımcıların dört dil becerisini de geliştirmelerine yönelik çalışmalar içermektedir.

IELTS Sınavında kalma ya da geçme yoktur. Bunun yerine tüm sonuçlar, karşı taraftaki tabloda gösterildiği gibi 9 puan ölçeğinde değerlendirilir. Bu değerlendirmede 1 en düşük ve 9 en yüksek puandır. Adaylara genel bir not verilmesinin yanı sıra, girdikleri Dinleme, Okuma, Yazma ve Konuşma bölümlerinin her biri için not verilecektir. Eğitimlerimiz katılımcıların her bir dil becerisinde maksimum notu almalarını hedefleyen çalışmaları içermektedir.

IELTS 4 aşamadan oluşmaktadır: Dinleme (30 Dakika), Okuma (60 Dakika), Yazma (60 Dakika) ve Konuşma (11-14 Dakika). Toplam sınav süresi 2 saat 45 dakikadır. Dinleme, Okuma ve Yazma sınavları tek aşamada gerçekleşir. Konuşma sınavı aynı gün, 3 gün önce veya 3 sonra gerçekleşebilir. Eğitimlerimizde katılımcıları sınavlarla bire bir aynı formatta hazırlayan uygulamalı sınavlar yapılmaktadır.

 

IELTS Konuşma Seviye Tespit Sınavı

IELTS Konuşma Sınavının gerçeğine yakın düzeyde ders veren eğitmenler dışında farklı bir Native Speaker IELTS uzmanı tarafından uygulanmaktadır.
Kursiyere sınav sonuçları ile ilgili detaylı bilgilendirme yapılmaktadır. Bu sayede Kursiyerler sınava girmeden eksiklerini görebilecekler ve eksiklerini eğitim sırasında tamamlama imkanı bulacaklardır.

 

Kursiyerlerimizin IELTS Sınavından Aldıkları Puanlar

Name Reading Listening Speaking Writing Total
Ad*** Yü**** 6.5 7 7 6.5 7
Bü*** Ye**** 7.5 7 6 6 6.5
İp*** Sa**** 6.5 6 6.5 5.5 6
Ka*** Yı**** 8 7.5 6.5 6 7
Me*** Ha**** 7.5 6.5 6 7 7
Me*** Sa**** 6.5 6.5 6.5 6 6.5
Mu*** Du**** 7 7.5 6.5 5.5 6.5
Öm*** Yü**** 7.5 6.5 7 6 7
Sa*** Ye**** 6.5 6 5.5 5.5 6
İs*** Ok**** 6 6 6.5 5.5 6

Kimler İçin

Eğitime, İngilizce’nin kullanıldığı ülkelerde eğitim almak isteyen MEB YLSY Bursiyerleri katılabilir.

Kapsam ve Yasal Dayanak

1416 Sayılı Ecnebi Memleketlere Gönderilecek Talebe Hakkında Kanun

Eğitim İçin Gerekli Belgeler

MEB-YLSY Bursiyerlik Belgesi

Belge Açıklaması

Ek Bilgi

Yüz Yüze Eğitime Katılan Bursiyerlere Sunulan İmkanlar

ESOGÜSEM ve Wimbledon Language Academy arasında imzalanan protokolle katılımcı bursiyerler, Wimbledon LA’de Language Club’lara katılabileceklerdir.

Bursiyerlerin, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Kütüphanesi ve Okuma Salonlarını 7/24 kullanma ve ödünç kitap alma hakları bulunmaktadır.

Eğitimle ilgili basılı ana materyaller ve temel kırtasiye ihtiyaçları ESOGÜSEM tarafından karşılanacaktır.

Bu materyaller dışında Akademik Danışman tarafından belirlenen bireysel ihtiyaçlara yönelik ek çalışmalar da ESOGÜSEM tarafından karşılanacaktır.

IELTS Konuşma Seviye Tespit Sınavı

IELTS Konuşma Sınavının gerçeğine yakın düzeyde ders veren eğitmenler dışında farklı bir Native Speaker IELTS uzmanı tarafından uygulanmaktadır.
Kursiyere sınav sonuçları ile ilgili detaylı bilgilendirme yapılmaktadır. Bu sayede Kursiyerler sınava girmeden eksiklerini görebilecekler ve eksiklerini eğitim sırasında tamamlama imkanı bulacaklardır.

Not: Yüz yüze eğitim sınıfı yeterli başvuru olmadığından açılmamakta fakat MEB’in izniyle online-canlı ders sınıflarımız açılacaktır.

Eğitim Türü

Online Eğitim

Eğitim Süresi

240+32 Saat

Eğitim Gün ve Saatleri

01 Ağustos-30 Kasım 2023 (4 ay)

1 Aylık Eğitim Saati: 60 saat + 8 saat Akademik Danışmanlık

Toplam: 4 x 60 saat = 240 saat + 32 saat Akademik Danışmanlık + Club Dersleri

Eğitim Ücreti

1500₺ (KDV Dahil)

Eğitim Yeri

ESOGÜSEM Uzaktan Eğitim Sistemi

Bilgi Almak İstiyorum

  Ön Başvuru Formu

  Eksik bilgi girilmesi halinde kayıt işleminiz gerçekleşmez. (*) ile işaretli tüm alanlar doldurulması gereken zorunlu alanlardır.

  1. TC Kimlik No (*)
  2. Ad (*)
  3. Soyad (*)
  4. Doğum Tarihi (*)
  5. Cinsiyet (*)
  6. Mezuniyet Durumu (*)
  7. Meslek
  8. E-posta Adresi (*)
  9. Mobil Telefon No (*)
  10. MEB YLSY Bursiyeri Misiniz (*)
  11. Eklemek İstedikleriniz
  12. Aydınlatma Metnini Okudum ve Anladım.
  13. Üniversite ve eğitim programlarını tanıtmak amacıyla katılımcı olarak bana ait görsel ve işitsel kayıtlarımın http://esogusem.ogu.edu.tr ve www.ogu.edu.tr internet adreslerinde ve üniversite ile Sürekli Eğitim Merkezi’nin sosyal medya hesaplarında yayınlanmasına

   Açık rıza veriyorumAçık rıza vermiyorum
  14. Güvenlik Sorusu (*)