ESOGÜSEM
ESKİŞEHİR OSMANGAZİ ÜNİVERSİTESİ
SÜREKLİ EĞİTİM MERKEZİ

Ara
Close this search box.
Ara
Close this search box.
Ara
Close this search box.

Grafik Tasarım Eğitimi

Eğitimin Adı

Grafik Tasarım Eğitimi

Eğitimin Amacı

Grafik tasarımı eğitimleri, grafik tasarımın temel ilkelerini ve disiplinini temel alarak, kreatif çözümler ile zengin içerikli tasarımlar oluşturmayı hedefleyip, reklam ve digital tasarım sektöründe gerekli olan kalifiye eleman açığını doldurmak için oluşturulmuştur. Grafik tasarım eğitimini bitiren katılımcılar ürettikleri projelerini portfolyo anlamında sunabileceklerdir. Grafik tasarım eğitiminde daha çok, katılımcıya baskı tasarımına yönelik eğitim sunulmaktadır. Grafik tasarım kursu, katılımcılarının görsel bakımdan daha zengin, güçlü bir web sitesi oluşturacak seviyeye gelmesi hedeflenmektedir.

						

Eğitimin İçeriği

1. Adobe Photoshop

Bridge ile Dosya Yönetimi, Camera Raw, Photoshop Çalışma Arayüzü, Döküman Yönetimi, Dijital İmaj Temelleri, Transformasyon ve Kırpma, Katmanlar, Katman Yapılarıyla Çalışmak ve Blend(geçişme) Modları, Seçimler ve Katman Maskeleri, Tone ve Renk nedir? Nasıl düzenlenir, Rotus Tekniği, Çoklu İmajları Birleştirmek, Filtreler, Textlerle Çalışmak ve Font Yapıları, Katman Efektleri, Döküman Kayıt ve Formatları,(Proje:Serbest Kolaj)

2. Adobe Illustrator

Vektörel Program Nedir? Döküman Oluşturmak ve Çalışma Biçemleri, Illustrator Çalışma Arayüzü, Seçim Araçları ve Arasındaki Farklar, Yollar ve Yollarla Çizim Teknikleri, Şekillerle Çalışmak ve Temel Çizim Şekilleri İle Çizim Dönüşümleri, Textlerle Çalışmak ve Tipografi Yapıları, Efektler ve Görünüm Paleti’nin Özellikleri, Illustrator’de Renk Yönetimi,Katman ve Grup Mantıkları, Transformasyonlar, Imajlarla Çalışmak, Maskeleme Mantıkları, 3 Boyutlu Obje Oluşturumu, Perspektif Yapıları ve Perspektif ile Çizim, Döküman’ı Baskıya Hazırlamak, Matbaa Terimleri, (Proje:Kurumsal Kimlik Çalışmaları)

3. Adobe Indesign

Sayfa Tasarımı Nedir? ve Yayıncılık Kuralları, Çalışma Alanı ve Tanımlamallar, Baskıya Yönelik Döküman Oluşturmak, Sayfa Yönetimi, Textlerle Çalışmak ve Dizgi Mantıkları, İmajlarla Çalışmak, Obje Formatları ve Yönetimi, Renklerle Çalışmak ve In Design’da Renk Yönetimi, Transformasyon, Font Yapıları ve Formatlanması, Tablolama, Dökümanı Baksıya Hazırlama, (Proje: Dergi)

Kimler İçin

Temel bilgisayar kullanım becerisine sahip herkes.

Eğitim İçin Gerekli Belgeler

Kesin Kayıt Formu
Kimlik Fotokopisi

Belge Açıklaması

Program sonunda yapılan uygulama sınavında başarı gösteren ve yüzde 80 katılım şartını sağlayan katılımcılara Eskişehir Osmangazi Üniversitesi onaylı e-devlet üzerinden sorgulanabilen Başarı Belgesi verilecektir.

Ödeme Şekli

1) Banka hesabına Havale/EFT
2) Kredi kartıyla tüm kartlara tek çekim veya Ziraat kredi kartlarına 2 taksit imkanı

Ek Bilgi

Dersler, Merkezimizdeki 18 kişilik bilgisayar laboratuvarında gerçekleştirilecektir. Kontenjanımız 18 kişi ile sınırlıdır.

Eğitim Türü

Örgün Eğitim

Eğitim Süresi

24 Saat

Eğitim Gün ve Saatleri

Ön başvuru sürecinde
Cumartesi-Pazar günleri
10.00-13.00 saatleri arasında

Eğitim Ücreti

2500₺ (KDV Dahil)

Eğitim Yeri

ESOGÜSEM Bilgisayar Laboratuvarı

Bilgi Almak İstiyorum

  Ön Başvuru Formu

  Eksik bilgi girilmesi halinde kayıt işleminiz gerçekleşmez. (*) ile işaretli tüm alanlar doldurulması gereken zorunlu alanlardır.

  1. TC Kimlik No (*)
  2. Ad (*)
  3. Soyad (*)
  4. Doğum Tarihi (*)
  5. Cinsiyet (*)
  6. Mezuniyet Durumu (*)
  7. Meslek
  8. E-posta Adresi (*)
  9. Mobil Telefon No (*)
  10. Eklemek İstedikleriniz
  11. Aydınlatma Metnini Okudum ve Anladım.
  12. Üniversite ve eğitim programlarını tanıtmak amacıyla katılımcı olarak bana ait görsel ve işitsel kayıtlarımın http://esogusem.ogu.edu.tr ve www.ogu.edu.tr internet adreslerinde ve üniversite ile Sürekli Eğitim Merkezi’nin sosyal medya hesaplarında yayınlanmasına

   Açık rıza veriyorumAçık rıza vermiyorum
  13. Güvenlik Sorusu (*)