ESOGÜSEM
ESKİŞEHİR OSMANGAZİ ÜNİVERSİTESİ
SÜREKLİ EĞİTİM MERKEZİ

Ara
Close this search box.
Ara
Close this search box.
Ara
Close this search box.

Genel İngilizce Eğitimleri

Eğitimin Adı

Genel İngilizce Eğitimleri

Eğitimin Amacı

Seviyeler: A1 / A2 / B1 /B2

Genel İngilizce programımız 4 kur ve her kur için 80 ders saati olarak planlanmış olup, Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Programı’na (Common European Framework) dayalı bir eğitim sistemi içermektedir. Alanında uzman eğitmenlerimiz eşliğinde öğrenen merkezli bir eğitim sistemi uygulanmaktadır. Genel İngilizce programımız, Avrupa Dil Portfolyosu‘nda (European Language Portfolio) tanımlanan A1-A2-B1-B2 dil seviyelerini kapsar.

Dinleme, okuma, yazma, konuşma becerilerini geliştirip dilin doğru ve etkin kullanılabilmesi için planlanmıştır.

Sınıflar maksimum 15 kişiden oluşmaktadır.

Günlük derslerin dışında eğitim destek hizmetlerimiz ile de konular pekiştirilip, kullanılabilir aktif bilgi haline getirilir.

Eğitimin İçeriği

A1 Seviye – Somut ihtiyaçları dile getiren günlük hayattaki alışıldık ifadeleri ve basit cümleleri anlayabilir ve bunlarla kendinizi ifade edebilirsiniz.

A2 Seviye – Basit ve rutin durumlarda anlaşabilirsiniz. Basit anlatımlarla geldiğiniz yeri, eğitiminizi, yakın çevrenizi ve doğrudan ihtiyaca yönelik durumları anlatabilirsiniz.

B1 Seviye – Seyahatlerde, İngilizce’nin konuşulduğu yerlerde karşılabileceği çoğu durumların üstesinden gelir, yaşadığınız tecrübe ve olayları, hayallerinizi, umutlarınızı ve hedeflerinizi anlatabilir, görüşlerinizi kısa olarak gerekçelendirebilir ve açıklama yapabilirsiniz.

B2 Seviye – Güncel bir konu olması koşuluyla uzun konuşma ve sunumları anlayabilir, karmaşık tümcelerle yapılan tartışmaları takip edebilirsiniz. Televizyon haberlerini ve güncel olaylara ilişkin programların çoğunu anlayabilir, standart dilin kullanıldığı filmlerin çoğunu anlayabilirsiniz.

Belge Açıklaması

Program sonunda yapılan yüzde 70 katılım şartını sağlayan katılımcılara Eskişehir Osmangazi Üniversitesi onaylı Katılım Belgesi verilecektir.

Ödeme Şekli

1) Banka hesabına Havale/EFT
2) Kredi kartıyla tüm kartlara tek çekim veya Ziraat kredi kartlarına ilave taksit imkanı

Ek Bilgi

A1 Seviye Grubu hafta içi akşam veya hafasonu açılacaktır.

Eğitim Türü

Örgün Eğitim

Eğitim Süresi

80 Saat

Eğitim Ücreti

Eğitim Yeri

ESOGÜSEM

Bilgi Almak İstiyorum

    Ön Başvuru Formu

    Eksik bilgi girilmesi halinde kayıt işleminiz gerçekleşmez. (*) ile işaretli tüm alanlar doldurulması gereken zorunlu alanlardır.

    1. Üniversite ve eğitim programlarını tanıtmak amacıyla katılımcı olarak bana ait görsel ve işitsel kayıtlarımın http://esogusem.ogu.edu.tr ve www.ogu.edu.tr internet adreslerinde ve üniversite ile Sürekli Eğitim Merkezi’nin sosyal medya hesaplarında yayınlanmasına

      Açık rıza veriyorumAçık rıza vermiyorum